Loading…

EKO TUNING

Ekologiczny Tuning Samochodów w Warszawie
Kontakt

Jak obliczyć średnie spalanie na 100 km? | ForumWiedzyOblicz samodzielnie realne średnie spalanie na 100 km. Można tym sposobem sprawdzić, czy średnie spalanie pokazywane przez komputer pokładowy w samochodzie jest prawidłowe.

👊 SUBSKRYBUJ FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/2XSLq36 oraz kliknij 🔔
👀 OGLĄDAJ INSTAGRAM FORUMWIEDZY ► https://bit.ly/3aqY3oC
🔴 PINTEREST ► https://bit.ly/2KlMHrk
🔵 FACEBOOK ► https://bit.ly/2RQXiOX
⭐️ TWITTER ► https://bit.ly/2wUQ8SN

💡 Pytania, uwagi, wątpliwości, propozycje pisze w komentarzu pod filmem. 😀
❗️ Subskrybuj kanał „ForumWiedzy”, by nie przegapić nowych filmów 👀
🎥 Udostępnij ten film swoim znajomym w mediach społecznościowych 👨‍👩‍👦‍👦

👊 Pozdrawiam

#ForumWiedzy #Informacja #YouTube

Pobrane z Youtube Chiptuning i eko tuning Warszawa jest rozwiązaniem dla kierowców w stolicy, dla których duże znaczenie ma ekonomia jazdy, nasz Warsztat samochodowy pomaga w zmniejszeniu spalania i ekologicznym tuningu auta.

Co to jest eko tuning?
Eco tuning polega na elektronicznej zmianie oprogramowania sterowników silnika. Zabieg ten zwiększa moment obrotowy jednostki napędowej i poprawia jej osiągi, jednak jego głównym celem jest poprawa ekonomii jazdy.

14 thoughts on “Jak obliczyć średnie spalanie na 100 km? | ForumWiedzy

 1. Wszystko w km/h A to sa kilometry pokonane w czasie. Więc dlaczego nie ma podanego spalania w mth(motogodzinach) przy obciążeniu np.3000obr/min ? Łatwiej jest opanować aktualne realne spalanie w obecnej chwili A nie jakieś tam deptane średnie bo noga na gazie pracuje.
  W mieście silnik jest pod większym obciążeniem bo musi odetchnąć masę całego pojazdu. Auto mające 100KM i uzyskujący 200niutonometrów przy 5000obr/min nie wykorzystuje całej energii podczas jazdy A tylko ułamek. A w mieście i przy wyprzedzaniu liczy się moment obrotowy aby go wytworzyć musimy wkręcać silnik na dane obroty żeby odetchnąć masę pojazdu z miejsca A do tego wkręcenia im mniejszy silnik i większa masa tym więcej energii potrzeba tzn. Paliwa.
  W trasie 6 bieg 2500obr spalanie śr.10L.(Auto wykorzystuje ok 50%mocy)
  Miasto 1,2,3 obr. 2000-4500 spalanie śr.20L.(Auto wykorzystuje całą moc)
  Gdzie tu logika w średnim spalaniu.
  Jadąc 50km/h spalę 5l A jadąc 150km/h spalę 15l więc mam 2 godziny mniej podróży. Silnik nie spali więcej niż mu na to pozwoli pompa paliwa.
  Kłótnia pomiędzy ludźmi mający te same identyczne auta 100%.
  Mój pali 6L A mój 5L A mój pali 4,5L.
  Na 100km. To wszystko zależy od obciążenia silnika. Auto powinno mieć ile spali na Maxa przy największym obciążeniu wbite w komputer obok spalania.

 2. Wielkie dzięki za filmik ja myślałem, że muszę obowiązkowo zrobić 100 km. Zatankowałem kiedyś do pełna i przejechałem 100 km i znowu zatankowałem do pełna. Do pierwszego odbicia pistoletu wyszło 7,02, a do drugiego odbicia 7,98 i w końcu nie wiedziałem ile pali autko. To mówisz, że mogę przejechać 5 km i sprawdzić spalanie autka? Mogę to zrobić w jeden dzień? Jadąc do pracy rano (tankując do pełna) i wracając z pracy tankując do pełna. To mi wyjdzie ok. 19 km dziennie.

 3. Spalanie zależy od prędkości jazdy, przy 90 km/h będzie 4.3L /100 km, przy 130/h spali 5.6L, utrzymując prędkość 160/h spali 8L. Więc w trasie może spalić nieraz 4.3 a nieraz 8

 4. Ja mam ten sam silnik tylko w astrze z roku 2000 xD i spalanie na 100 km w cyklu pozamiejskim wynosi zawsze mi około 6,5-7 l w mieszanym 7,5-8 l i w miejskim max 8,5 l wiec super sprawa ze jest możliwe osiągnięcie nawet 5,5 l porównywalnie z wynikami silników dieslowskich , mi sie nigdy nie udało ale mozliwe ze masz silnik w lepszej kondycji i moj potrzebuje lekkiej odnowy xD tak btw z chęcią oglądam Twoje filmy bo wiele z nich sie dowiedziałem odnośnie mojego auta i sam dzieki Tobie dokonuje małych i trochę większych napraw. Wielkie dzięki za pomoc =D

 5. Super! w jakim przedziale prędkości wyszło ci to spalanie?. Ja nigdy nie patrzę na komputer w samochodzie bo to co pokazuje to przybliżone spalanie mniej więcej oszukuje około jednego litra na 100km. Tak jak mówisz do pełna litry przez kilometry i wychodzi wiarygodne spalanie samochodu.

Dodaj komentarz